Důležité články

Pád ceny auta: každý měsíc o deset tisíc méně

7. října 2016 - Autor: Roman Švidrnoch

Chystáte se koupit auto? Pak možná řešíte klíčovou otázku: nové, nebo ojeté? Ceny aut nejrychleji padají v prvních dvou letech. Podle expertů se proto nejvíc vyplatí koupit zánovní ojetinu.

Ojeté diesely z Dieselgate? Noční můra pro VW, ale požehnání pro motoristy

Od Jiří Červenka - 02/09/2016

Vynikajícím konkrétním příkladem se ukázala být ojetina, za kterou jsme se vypravili do táborského bazaru Andy-Auta. Stříbrný Volkswagen Passat 2.0 TDI 103 kW dovezený z Německa po operativním leasingu je relativně zánovní, do provozu byl uveden na jaře 2012. Najeto má ale už 164 300 km. Průměrný roční nájezd tak vychází asi na 41 tisíc kilometrů, což odpovídá běžnému používání pro služební účely.

MD brání podvodům: připravilo novou aplikaci na kontrolu tachometru

10. listopad 2015, 14:31 mdcr.cz

Ministerstvo dopravy zpřístupnilo databázi s údaji o stavu tachometrů aut z poslední technické kontroly. Lidé kupující ojetý vůz si tak budou moci ověřit, zda u něj nebyl snížen počet najetých kilometrů. Úřad tímto krokem reagoval na častý nešvar při prodeji ojetých aut v Česku, kterým je přetáčení tachometrů, jímž se nekale zvyšují ceny prodávaných vozidel.

Neriskujte pri nákupu auta - radí Zbyněk Merunka

24. červen 2015, 10:01 Cebia.cz

Jak se vyvarovat auta se stočenými kilometry?
Kde si prověřit skutečný rok výroby?
Jak se pozná odcizené a předělané vozidlo?
Lze se vyhnout dovezenému autu s pochybným původem?
Jakých je 5 hlavních rizik při pořízení ojetiny?

Andy-Auta.cz : prodávají zánovní vozy s nejširšími zárukami a za ty nejlepší ceny

27. červenec 2014, 10:21 blog.partes.cz

Blog inzertního portálu na náhradní díly Partes.cz o nás napsal článek, který poukazje na to, že Andy-Auta.cz nabízí jako první v České republice dva až pět let stará vozidla již za třetinu a méně původní hodnoty nového vozu. Zánovní automobily původem z ukončených operativních leasingů při tom představují tu nejlepší volbu mezi novými a použitými vozy.

Prověřená ojetá vozidla s historií

10. prosince 2012, 0:01 Novinky.cz

Při nákupu ojetého vozidla číhá na motoristu řada úskalí. Bohužel celá oblast prodeje ojetin láká řadu nepoctivců, kteří hřeší na často impulzívní a iracionální chování zájemců o auto a tak existuje celá řada nekalých praktik, které jsou až překvapivě rozšířené.

Autosalon 2012 (17) - Jak poznat auto se stočeným tachometrem

28. 4. 2012 - PrimaTV

Jde o desetitisíce korun, o které můžete přijít při nákupu ojetého auta. Stočení tachometru zvládne průměrný zlodějíček. Po našich silnicích jezdí odhadem milion aut se stočeným tachometrem. Dozvíte se, jak se proti tomu bránit. K tomu světové novinky, nelítostné testy, koncepty budoucnosti v tradičním motoristickém magazínu (Premiéra)

Levné povinné ručení se může prodražit. Spořivci doplácejí na spoluúčast

12. října 2012, 3:39 Novinky.cz

Povinné ručení zdražilo a o to více většinu Čechů nyní lákají nejlevnější nabídky. Havarijní pojistku má sjednanou jen pětina majitelů aut, a tak pouze s povinným pojištěním jezdí zhruba 80 procent motoristů.

Stáčení tachometrů je národní sport, mají za něj být dva roky vězení

12. října 2010 13:16 Idnes

Letos na českých silnicích přibude 350 000 aut, u kterých byl podvodně snížený počet ujetých kilometrů na tachometru. Proti loňsku to představuje mírný nárůst. Uvedli to zástupci společnosti Cebia na semináři v Poslanecké sněmovně. "Stalo se téměř národním sportem před prodejem automobilu stočit tachometr," komentuje generální ředitel AAA Auto Anthony Denny.

Stačí pár tisíc a auto je jako nové

6. března 2010 13:16 Idnes

Podvodníci kšeftující s ojetinami jsou stále vynalézavější. Aby zahladili stopy po podvodu, nespokojí se pouze se stočením tachometru, ale mění také nejvíce opotřebované díly vnitřku auta. Šikovná investice za pět tisíc jim tak může vynést v řádu desetitisíců korun.

Novinky

Prověřené novinky s prodlouženou zárukou již v ceně vozu

Akční nabídka

Prověřené vozy za akční cenu s prodlouženou zárukou již v ceně vozu

Reference zákazníků

Přečtěte si reference zákazníků, kteří si zakoupili svůj vůz u Andy-auta